geektata.pl

Zapraszam Państwa do zajrzenia na blog geektata.pl. Sam już od bardzo długiego czasu obserwuję wpisy pana Pawła. Mnie osobiście na początku najbardziej zainteresowały wszystkie tematy związane z nauką programowania dla dzieci, ale tematyka poruszana na blogu jest szersza.

Oto jak sam autor bloga się przedstawia:

„GeekTata to ja, tato Leonarda (6 l.) i Poli (4 l.).

Dlaczego geek? Geek to osoba wkręcona w jakiś temat do reszty. Zazwyczaj jest to określenie łączy się z nowymi technologiami. Ale ja nie chcę, by tematyka bloga kręciła się tylko wokół gadżetów. Właściwie to będzie ich mało. Interesuje mnie natomiast to jaką rolę odegrają nowe technologie w wychowaniu nowych obywateli.”

Do mnie osobiście autor trafił tym zaproszeniem do swojego bloga :

„Nie ma 100%-owych tatów. Ojców totalnych. Uczymy się. Nigdy nie mamy wszystkich informacji i umiejętności. Musimy jakoś sobie radzić. Trzeba tylko chcieć. Ja chcę. Chcę wiedzieć co moje małe geeki-  jeden i drugi – jedzą, co powinny jeść. Co je interesuje. Jak mogą być wychowywane, by rozwijać się jak najlepiej. Jak z nim rozmawiać. Jak bawić.

Zainteresowany? Zapraszam. Enjoy.”

Adres polecanego blog-a: http://geektata.pl/

Ja osobiście polecam jeden z wpisów “informatycznych”

Fajne podejście do nauki programowania bez komputera  – http://geektata.pl/jak-nauczyc-dziecko-programowania-robota-bez-komputera-bez-robota/ .

Zdjęcie z blogu geektata.pl

Programowanie bez komputera? Czemu nie? Najważniejsze to nauczyć dziecko specyficznego sposobu myślenia charakterystycznego dla „dobrych programistów” – czyli rozwinięcie myślenia przyczynowo – skutkowego, systematyzowania, myślenia opartego na logice. Te umiejętności przydadzą się nie tylko w kontakcie z komputerem, ale w pracy z każdą informacją i w życiu społecznym. Pozostałe plusy proponowanej przez pana Pawła zabawy: oczy dziecka mniej ucierpią, doskonale pobawi się z rodzicem, a rodzić porusza się i to dużoJ